Robert Cheruiyot, Erkesso Boston Marathon Champs
Anonim
obraz
obraz

Svižné tempo v závodě mužů vedlo k rekordu 114. ročníku Bostonského maratonu. Zatímco žádný Američan nepronikl do první trojky, Ryan Hall a Meb Keflezighi skončili čtvrtí a pátí.

Pánské elitní vrchní povrchové úpravy

1. Robert Kiprono Cheruiyot (KEN), 2:05:52 (ČR) 150 000 $ + 25 000 $ bonus ČR

2. Tekeste Kebede (ETH) 2:07:23 75 000 $

3. Deribe Merga (ETH) 2:08:39 40 000 $

Předchozí rekord tratě, 2:07:14, vytvořil v roce 2006 Robert Kipkoech Cheruiyot. Letošní šampion Robert Cheruiyot (bez vztahu k předchozímu Robertu Kipkoech Cheruiyotovi) řekl, že asi před dvěma měsíci diskutoval o kurzu s Robertem K., aby získal nějaké ukazatele ohledně strategie kurzu.

Hallovy a Keflezighiho časy byly:

4. Ryan Hall (USA) 2:08:41 25 000 $

5. Mebrahtom Keflezighi (USA) 2:09:26 15 000 $

Hallův čas by mu vyhrál loňský závod, který vyhrál Deriba Merga v čase 2:08:42. "Moje dvě slova byla radost a svoboda," řekl Hall po závodě. "Jel jsem tam svůj vlastní závod." Na hřišti v Bostonu jsem zatím zajel své nejlepší časy, z čehož jsem nadšený.

Dámská elitní vrchní provedení

1. Teyba Erkesso (ETH) 2:26:11 150 000 $

2. Taťána Pushkareva (RUS) 2:26:14 75 000 $

3. Salina Kosgei (KEN) 2:28:35 40 000 $

Ženy běžely mnohem konzervativnější závod než muži, i když to bylo mnohem rychlejší než loňské vítězství 2:32:16 Kosgeiové. Teyba Erkesso odjela kolem 16. míle těsně před Newtonskými kopci. Chvíli měla nad vedoucím balíkem žen minutu, dokud Taťána Pushkareva nezpůsobila obrovský nárůst. Dvě míle před cílem zaostala Pushkareva o 30 sekund. Skončila jen tři sekundy za Erkessovou. Nejlepší Američanka skončila Paige Higginsová, která si doběhla 2:36:00 pro 13. místo.

V souladu s tradicí posledních dvou let určovalo závod žen jen pár sekund. Loni skončila Salina Kosgei jen jednu sekundu před Dire Tune.

Scény z cílové rovinky

obraz
obraz

Vyčerpaní běžci těsně po cíli míří na Gatorade

obraz
obraz

Na běžce čeká armáda žlutě oděných dobrovolníků. Více než 7 000 dobrovolníků pomáhá v den závodu a předzávodní přípravě; práce na cílové čáře je jednou z nejelitnějších dobrovolnických pozic.

obraz
obraz

Vesmírné přikrývky Mylar, vynalezené v roce 1964, jsou plechy na bázi hliníku, které udržují tělo v teple tím, že odrážejí teplo zpět do těla.

obraz
obraz

Dokonce i kostely se pro tuto příležitost oblékly. Old South Church, vyzdobený v barvách letošního maratonu, se nachází hned vedle cílové rovinky. Sbor se datuje do roku 1669, ale budova byla přestavěna v roce 1875 a byla to kongregace Samuela Adamse.