Thomas Camero skončil poslední
Anonim

Cyklistický závod Trans Am 2019 skončil před dvěma měsíci pro všechny kromě jednoho 78letého závodníka

„Thomas Camero je za vámi tři dny,“četl text. Barton Cohn obrátil oči v sloup.

Když se Cohn v roce 2016 vydal na cyklistickou túru po 4 215 mil dlouhé trase TransAmerica Trail, netušil, že se ve stejnou dobu bude konat stejnojmenný cyklistický závod na této stezce. A nevěděl, že jeho přátelé v Hood River v Oregonu ho plánují informovat o tom.

"No, nezávodím," odsekl. Ale stále se proslýchalo, že tomuto chlápkovi Camerovi, také z Hood River, bylo 75 let. A přestože závod prohrál, získával na Cohna.

Všude, kam Cohn šel, následovalo jeho jméno. Do ubytoven a penzionů. Minimarkety čerpacích stanic. Baptistický kostel v Sebree v Kentucky: „Viděl jsi Thomase Camera? Cohn při jízdě zavrtěl hlavou. Kdo vlastně byl ten chlap?

Když Cohn vjel do malého města Damašek ve Virginii, zakřičel za ním muž z přední verandy: „Je s vámi Thomas Camero? Toho chlapa máme opravdu rádi!"

V té chvíli Cohn změnil názor. Závodil a závodil pouze s jedním mužem: tajemným Thomasem Camerem.

Thomas Camero nevypadá jako legenda. Nevypadá ani na 78 let. Většinou vypadá jako obří úsměv, který si opatřil sadu paží a nohou, aby se dostal z místa na místo. Když budete zírat trochu déle, možná si všimnete drátěných brýlí nebo uší, které mu trčí zpod helmy. Ale většinou si všimnete úsměvu.

Ruce a nohy obkročmo nakloněné hromadě nesourodého vybavení, které pod sebou téměř skrývá motorku, ocelovou kostru Surly Long Haul Trucker. Camero ho sehnal z druhé ruky za 700 dolarů.

"Říkám tomu starý růst," říká. "Vyrůstají různé druhy pytlů a kdovíco ještě."

9. září Camero dokončil svůj třetí cyklistický závod Trans Am po 99 dnech ježdění. Opět byl oblíbeným fanouškem. A znovu skončil na posledním místě – celých 58 dní po všech ostatních. Navzdory svému tempu byl Camero pravděpodobně nejzkušenějším bikepackerem v závodě. Koneckonců, už více než půl století má problém s cestováním.

obraz
obraz
obraz
obraz

Poslední dva měsíce byl Camero jediným soutěžícím na trati. Je to vhodné; Camero celou tu dobu nezávodil s nikým jiným než se sebou samým.

Poslední dva týdny strávil bojováním přes Apalačské pohoří, v tom, co Jones nazývá „horskou krajinou plnou psů“. Camero vidí region trochu jinak.

"Na kraji silnice stojí lidé a lidé, kteří přicházejí jen proto, aby jeli se mnou," říká. „Je to velká rodina. Je to prostě úžasné."

A i když Camero soutěžil, a přestože si byl každý den vědom, že ve snaze překonat svůj závodní čas v roce 2016 stále více zaostává, stále se zastavil pro každého, kdo se s ním chtěl setkat. Nabídl tréninkové a turistické rady. Nechal si podepsat knihu.

Říká, že na konci dne jsou tyto okamžiky důležitější než překonání času. "Každý den je tak plný dobroty, nemůžu to vystát," říká. "Jak jsem si mohl myslet, že nejsem vítěz?"